• Európsky týždeň boja proti drogám

• Mesto Čadca - Mestská polícia Čadca s finančnou podporou Žilinského samosprávneho kraja v rámci Európskeho týždňa boja proti drogám pripravila niekoľko aktivít pre žiakov 5.-11. ročníkov základných a stredných škôl na území Mesta Čadca, ktorých cieľom je aktivitzovať odmietavý postoj mladých ľudí k užívaniu drog.

Aktivita 1

Plagát roka 2015

Cieľová skupina: žiaci 5-11. ročníka

Téma: "Nemusíš to zažiť"

Technika: vytvorenie plagátu s použitím rôznych kreatívnych výtvarných techník (max. formát A3)

Termín: do 30.11.2015

Hlavná cena je 7 palcový tablet s fotoaparátom + ďalších 10 skvelých vecných cien.

Aktivita 2

18.11. - Živé knižnice - beseda v Dome kultúry s mladými vyliečenými narkomanmi (9.trieda)

Cieľová skupina: žiaci 9. ročníka

Téma: "Nemusíš to zažiť"

Technika: Inovatívny projekt Živých knižníc je priestor na vytvorenie konštruktívneho dialógu s ľuďmi, s ktorými sa v bežnej realite nemáme príležitosť stretnúť a porozprávať. Knihy v Živej knižnici sú ľudské bytosti a spoločne so samotnými čitateľmi (našimi žiakmi) vstupujú do kontaktu cez osobnú výpoveď. Ide o vyliečenú skupinu mladých narkomanov z resocializačného zariadenia pre drogovo závislých Provital o.z. z Košu pri Prievidzi. V Živej knižnici môžu nielen hovoriť o sebe, ale dokážu aj odpovedať na otázky čitateľov, aj vzdelávať. Najmä tých, čo majú pocit, že ich "zakotvené" predstavy a riešenia problémov sú skutočne tie správne a žiadne iné riešenie neexistuje.