• Profilácia školy

• PROFILÁCIA ŠKOLY

Vlastné zameranie školy vychádza z príležitostí, ktoré okolie školy ponúka, z výhodnej geografickej polohy školy v prírodnom prostredí, z pedagogickej odbornosti učiteľov a v neposlednom rade i z aktuálneho celosvetového riešenia problému, akým je ochrana prírody a environmentálna výchova. Vzhľadom na tento stav sa naša škola zameriava a profiluje na vyučovanie environmentálnej výchovy, tvorby a ochrany životného prostredia a ostatných prírodovedných predmetov. Žiaci majú možnosť v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu získavať veľké množstvo poznatkov a vedomostí z tejto oblasti, využívať ich a overovať v praxi, zapájať sa do rôznych súťaží s touto tematikou, realizovať rôzne projekty, spolupracovať s organizáciami podporujúcimi ochranu prírody a Zeme (napr. Lesy SR, atď.).

Pod vedením skúsených pedagógov sa spolupodieľajú na úprave a skrášľovaní celého okolia školy, svojej triedy. Niekoľkokrát ročne pomáhajú vyčistiť časť brehov rieky Kysuca, zapájajú sa do zberov druhotných surovín a triedenia odpadu. Majú tak možnosť získať a rozvinúť pozitívny vzťah k prírode, svojmu okoliu a v neposlednom rade i k ľuďom a deťom.

Na 1. stupni je vyučovanie rozšírené o samostatný predmet Dopravná výchova, ktorá je pre deti z hľadiska ich bezpečnosti v dnešnej dobe nesmierne dôležitá.